PAINTBALL

Paintball to dyscyplina, która powstała w ojczyźnie kowbojów - USA. Dziś gra ta ma wiele odmian min. speedball (sportowa odmiana paintballa, której formuła stosowana jest w rozgrywkach takich jak seria Millenium), woodsball (gra terenowa, często na trudnym technicznie terenie z przeszkodami, budynkami lub w terenie leśnym).

Paintball nie jest sportem urazowym. Gracze eliminują się strzelając do siebie z markerów, kulkami wypełnionymi żelatyną spożywczą z barwnikiem. W celu zabezpieczenia twarzy gracze używają masek ochronnych. Kulka wystrzeliwana jest przez marker zasilany gazem (dwutlenkiem węgla lub sprężonym powietrzem) i osiąga prędkośc 329 km/h (300 fps). Gra odbywa się na zabezpieczonym i specjalnie przygotowanym polu paintballowym zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i określonego scenariusza rozgrywki.

W Paintball Arena Opole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo rozgrywki. Gracze zobowiązani są do bezwględnego noszenia masek w strefie gry, zabezpieczania markerów blokadą spustu i tzw. "barrel bag". Siatki paintballowe rozwieszone wokół pola chronią graczy i obserwatorów przed trafieniem w strefie bezpiecznej.


Posługujemy się sprzętem renomowanych producentów Paintballowych takich jak Tippmann, Smart Parts, Empire

Na polu paintballowym dla graczy dostępny jest jedyny w swoim rodzaju czołg paintballowy wyposażony w działko - więcej informacji znajdziesz tutaj.

Jeżeli masz pytania dotyczące rozgrywki paintballowej - napisz: imprezy@paintball-arena.opole.pl.

Zachęcamy też do odwiedzania naszego fanpage www.facebook.pl/parenaopole gdzie zamieszczamy wszelkie informacje na temat organizowanych gier i turniejów otwartych a także relacje z tych gier.

PAINTBALL ARENA NEWS

  • ZNIŻKI DLA GRUP POWYŻEJ 15 OS.

    Dla grup powyżej 15 osób Paintball Arena Opole przygotowała specjalne zniżki - zadzwoń i dowiedz się więcej!

  • NOWE ATRAKCJE NA POLU JUŻ DOSTĘPNE!

    Już od kwietnia na Paintball Arenie dostępna będzie nowa lokacja (wioska Alkastal) dla graczy dostępny jest też nasz paintballowy czołg ! Zapraszamy na Paintball Arena !